W ostatnim tygodniu października grupa uczniów klas IV-VIII rozpoczęła trzydniową wycieczkę w Bieszczady w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”. Celem pierwszego dnia wycieczki było Muzeum Naftowe w Bóbrce, Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Park Etnograficzny w Sanoku. Muzeum w Bóbrce zachwyca zachowanymi oryginalnymi urządzeniami, kopanką Janina, która jest jedynym czynnym i eksploatowanym szybem ropy naftowej. Ze zdziwieniem i zachwytem można było zobaczyć bulgocącą ropę naftową. W muzeum w Krośnie podziwialiśmy wspaniałą kolekcję historii oświetlenia od lampek oliwnych, przez kandelabry, lampy naftowe, gazowe po elektryczne. W skansenie, w Sanoku przenieśliśmy się do wieku XIX. Z wielką starannością odtworzone i zachowane domy małych miasteczek i wsi pokazały jak ciężko trzeba było pracować przy użyciu prymitywnych narzędzi. Z ciekawością wszyscy uczniowie zasiedli w ławach starej zachowanej szkoły wiejskiej. Zmęczeni, ale pełni wrażeń odpoczywamy w ośrodku wypoczynkowym w Bukowcu.
Drugi dzień w Bieszczadach, to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, urokliwych widoków z porcją rzetelnej wiedzy. Z werwą zdobyliśmy Połoninę Wetlińską i w świetnych humorach podziwialiśmy inne bieszczadzkie połoniny. Po południu mieliśmy okazję zwiedzić od zewnątrz zaporę wodną na Jeziorze Solińskim.
W ostatnim dniu odwiedziliśmy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Komańczy, gdzie od 29 października 1955r. do 28 października 1956r. był internowany przez władze PRL prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński. Uczniowie mieli okazję zwiedzić kaplicę, w której się modlił i pokój gdzie pracował. Ostatnim punktem wycieczki było Ekomuzeum w Krośnie. Znakomity ośrodek kultury, który w sposób nowoczesny przybliżył uczniom w jaki sposób żyli i pracowali ludzie na Podkarpaciu. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.